Aleksandra Michalska

Aleksandra Michalska Dietetyk Aleksandra Michalska Połącz z rejestracją Oceń nas w Google

Nazywam się Aleksandra Michalska i jestem dietetyczką kliniczną z pasją. W Internecie dzielę się swoją wiedzą pod nazwą Jem Świadomie. Chętnie pomogę Ci w budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych!

W dzisiejszych czasach niezwykle łatwo pogubić się w gąszczu informacji dotyczących zdrowego żywienia, dlatego moją misją jest uświadamianie pacjentów, że dieta nie musi – a wręcz nie powinna – wiązać się z restrykcyjnymi wyrzeczeniami i ciągłym odczuwaniem głodu. Pokazuję, że zdrowe odżywianie może być przyjemne, kolorowe i smaczne. Ponadto zależy mi na przeprowadzeniu edukacji żywieniowej, tak aby pacjent po zakończonej współpracy potrafił samodzielnie przygotowywać zbilansowane posiłki, utrzymać prawidłową masę ciała oraz zadbać o swoje zdrowie.

Wyróżnia mnie holistyczne podejście do pacjenta, gdyż nie skupiam się wyłącznie na stosowanej diecie, ale również na aktywności fizycznej, higienie snu oraz zdrowych relacjach z jedzeniem. Do każdego podopiecznego podchodzę indywidualnie – bez żadnych diet typu „kopiuj-wklej”.

Pomagam nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale także poprawić stan zdrowia osobom zmagającymi się z różnymi schorzeniami i jednostkami chorobowymi, takimi jak otyłość, insulinooporność, dna moczanowa, niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto, choroba wrzodowa, refluks żołądkowo-przełykowy, zaburzenia płodności itp. Specjalizuję się w dietach wegetariańskich i wegańskich oraz w żywieniu kobiet ciężarnych.

Swoją wiedzę opieram na EBM, czyli medycynie opartej na dowodach naukowych. Ukończyłam studia stacjonarne I stopnia na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na kierunku Dietetyka. Dodatkowo rozwijam się biorąc regularny udział w szkoleniach i kursach z zakresu dietetyki, dietoterapii czy psychodietetyki, co pozwala mi być na bieżąco z aktualnymi zaleceniami żywieniowymi dla zarówno osób zdrowych, jak i osób chorych.

W miłej atmosferze przeprowadzam konsultacje dietetyczne dla osób dorosłych w formie stacjonarnej oraz online. Chętnie przygotuję jadłospis dostosowany pod osobiste preferencje i styl życia podopiecznego.

Na Blogu

2 grudnia 2022
Dieta Wegetariańska – Wady i Korzyści

Czy jest to zdrowy sposób odżywiania? Czy nie prowadzi on do niedoborów składników odżywczych? Co jeść na diecie wegetariańskiej? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Czytaj więcej
25 października 2022
Dieta Przed Ciążą? Dobre Nawyki Żywieniowe dla Przyszłej Mamy.

Niepodważalne jest to, że sposób odżywiania partnerów starających się o dziecko jest niezwykle istotny. Mówi się, że przygotowania należy zacząć nawet na sześć miesięcy przez planowanym poczęciem, ponieważ to, co jemy i jaki styl życia prowadzimy, wpływa na naszą płodność. Dzisiaj skupimy się na diecie kobiet, które chciałyby ułatwić sobie zajście w ciążę.

Czytaj więcej
20 lipca 2022
Dieta Hashimoto

Co można jeść w diecie Hashimoto? Jakich produktów bezwzględnie należy unikać? Przeczytaj poradnik i dowiedz się więcej!

Czytaj więcej

© Copyright 2020. All Rights Reserved by Lekarz Marcin Inglot Port-Zdrowia.pl