Aleksandra Michalska

Aleksandra Michalska Dietetyk Aleksandra Michalska Połącz z rejestracją Oceń nas w Google

Nazywam się Aleksandra Michalska i jestem dietetyczką kliniczną z pasją. W Internecie dzielę się swoją wiedzą pod nazwą Jem Świadomie. Chętnie pomogę Ci w budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych!

W dzisiejszych czasach niezwykle łatwo pogubić się w gąszczu informacji dotyczących zdrowego żywienia, dlatego moją misją jest uświadamianie pacjentów, że dieta nie musi – a wręcz nie powinna – wiązać się z restrykcyjnymi wyrzeczeniami i ciągłym odczuwaniem głodu. Pokazuję, że zdrowe odżywianie może być przyjemne, kolorowe i smaczne. Ponadto zależy mi na przeprowadzeniu edukacji żywieniowej, tak aby pacjent po zakończonej współpracy potrafił samodzielnie przygotowywać zbilansowane posiłki, utrzymać prawidłową masę ciała oraz zadbać o swoje zdrowie.

Wyróżnia mnie holistyczne podejście do pacjenta, gdyż nie skupiam się wyłącznie na stosowanej diecie, ale również na aktywności fizycznej, higienie snu oraz zdrowych relacjach z jedzeniem. Do każdego podopiecznego podchodzę indywidualnie – bez żadnych diet typu „kopiuj-wklej”.

Pomagam nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale także poprawić stan zdrowia osobom zmagającymi się z różnymi schorzeniami i jednostkami chorobowymi, takimi jak otyłość, insulinooporność, dna moczanowa, niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto, choroba wrzodowa, refluks żołądkowo-przełykowy, zaburzenia płodności itp. Specjalizuję się w dietach wegetariańskich i wegańskich oraz w żywieniu kobiet ciężarnych.

Swoją wiedzę opieram na EBM, czyli medycynie opartej na dowodach naukowych. Ukończyłam studia stacjonarne I stopnia na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na kierunku Dietetyka. Dodatkowo rozwijam się biorąc regularny udział w szkoleniach i kursach z zakresu dietetyki, dietoterapii czy psychodietetyki, co pozwala mi być na bieżąco z aktualnymi zaleceniami żywieniowymi dla zarówno osób zdrowych, jak i osób chorych.

W miłej atmosferze przeprowadzam konsultacje dietetyczne dla osób dorosłych w formie stacjonarnej oraz online. Chętnie przygotuję jadłospis dostosowany pod osobiste preferencje i styl życia podopiecznego.

Na Blogu

20 kwietnia 2023
Negatywny Wpływ Słodyczy na Organizm

Ciężko znaleźć osobę, która nie lubiłaby słodkości. Ich pyszny, słodki smak i łatwa dostępność sprawiają, że regularnie po nie sięgamy. Większość ludzi nie wyobraża sobie spotkań z rodziną czy ze znajomymi bez zjedzenia kawałka serniczka czy chociażby kilku ciasteczek. Często słodkie przekąski nie tylko towarzyszą nam w celebrowaniu miłych wydarzeń, ale także są z nami w trakcie gorszych chwil. Wiadomo, że jedzenie słodyczy nie jest zdrowe dla naszego organizmu… ale czy zastanawialiście się dlaczego?

Czytaj więcej
17 kwietnia 2023
Rodzaje Diet Wegetariańskich

Na diecie wegetariańskiej ogranicza się lub całkowicie wyklucza produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym produkty mleczne. Jest to coraz częściej wybierany sposób odżywania szczególnie przez młodych dorosłych. Powody, dla których ludzie decydują się na stosowanie diety wegetariańskiej są różne – kulturowe, etyczne, religijne czy ekonomiczne. Wiele osób motywuje swój wybór troską o środowisko, a także o swoje zdrowie.

Czytaj więcej
2 grudnia 2022
Dieta Wegetariańska – Wady i Korzyści

Czy jest to zdrowy sposób odżywiania? Czy nie prowadzi on do niedoborów składników odżywczych? Co jeść na diecie wegetariańskiej? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Czytaj więcej
25 października 2022
Dieta Przed Ciążą? Dobre Nawyki Żywieniowe dla Przyszłej Mamy.

Niepodważalne jest to, że sposób odżywiania partnerów starających się o dziecko jest niezwykle istotny. Mówi się, że przygotowania należy zacząć nawet na sześć miesięcy przez planowanym poczęciem, ponieważ to, co jemy i jaki styl życia prowadzimy, wpływa na naszą płodność. Dzisiaj skupimy się na diecie kobiet, które chciałyby ułatwić sobie zajście w ciążę.

Czytaj więcej
20 lipca 2022
Dieta Hashimoto

Co można jeść w diecie Hashimoto? Jakich produktów bezwzględnie należy unikać? Przeczytaj poradnik i dowiedz się więcej!

Czytaj więcej

© Copyright 2020. All Rights Reserved by Lekarz Marcin Inglot Port-Zdrowia.pl