Aleksandra Michalska

Aleksandra Michalska Dietetyk Aleksandra Michalska Połącz z rejestracją Oceń nas w Google

Nazywam się Aleksandra Michalska i jestem dietetyczką kliniczną z pasją. W Internecie dzielę się swoją wiedzą pod nazwą Jem Świadomie. Chętnie pomogę Ci w budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych!

W dzisiejszych czasach niezwykle łatwo pogubić się w gąszczu informacji dotyczących zdrowego żywienia, dlatego moją misją jest uświadamianie pacjentów, że dieta nie musi – a wręcz nie powinna – wiązać się z restrykcyjnymi wyrzeczeniami i ciągłym odczuwaniem głodu. Pokazuję, że zdrowe odżywianie może być przyjemne, kolorowe i smaczne. Ponadto zależy mi na przeprowadzeniu edukacji żywieniowej, tak aby pacjent po zakończonej współpracy potrafił samodzielnie przygotowywać zbilansowane posiłki, utrzymać prawidłową masę ciała oraz zadbać o swoje zdrowie.

Wyróżnia mnie holistyczne podejście do pacjenta, gdyż nie skupiam się wyłącznie na stosowanej diecie, ale również na aktywności fizycznej, higienie snu oraz zdrowych relacjach z jedzeniem. Do każdego podopiecznego podchodzę indywidualnie – bez żadnych diet typu „kopiuj-wklej”.

Pomagam nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale także poprawić stan zdrowia osobom zmagającymi się z różnymi schorzeniami i jednostkami chorobowymi, takimi jak otyłość, insulinooporność, dna moczanowa, niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto, choroba wrzodowa, refluks żołądkowo-przełykowy, zaburzenia płodności itp. Specjalizuję się w dietach wegetariańskich i wegańskich oraz w żywieniu kobiet ciężarnych.

Swoją wiedzę opieram na EBM, czyli medycynie opartej na dowodach naukowych. Ukończyłam studia stacjonarne I stopnia na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na kierunku Dietetyka. Dodatkowo rozwijam się biorąc regularny udział w szkoleniach i kursach z zakresu dietetyki, dietoterapii czy psychodietetyki, co pozwala mi być na bieżąco z aktualnymi zaleceniami żywieniowymi dla zarówno osób zdrowych, jak i osób chorych.

W miłej atmosferze przeprowadzam konsultacje dietetyczne dla osób dorosłych w formie stacjonarnej oraz online. Chętnie przygotuję jadłospis dostosowany pod osobiste preferencje i styl życia podopiecznego.

Na Blogu

20 lipca 2022
Dieta Hashimoto

Co można jeść w diecie Hashimoto? Jakich produktów bezwzględnie należy unikać? Przeczytaj poradnik i dowiedz się więcej!

Czytaj więcej

© Copyright 2020. All Rights Reserved by Lekarz Marcin Inglot Port-Zdrowia.pl