Badania USG Wrocław

Umów się na wizytę online lub telefonicznie

Godziny przyjęć
Poniedziałek 8:00 – 14:00
Wtorek 8:00 – 14:00
Środa 8:00 – 14:00
Czwartek 8:00 – 14:00
Piątek 8:00 – 14:00
Rejestracja telefoniczna
Poniedziałek 8:00 – 20:00
Wtorek 8:00 – 20:00
Środa 8:00 – 20:00
Czwartek 8:00 – 20:00
Piątek 8:00 – 20:00

Pracownia USG mieści się we Wrocławiu w nowo otwartej przychodni Port Zdrowia Centrum Medyczne przy ul. Marca Polo 41a. Naszym głównym celem jest zapewnienie jak najwyższej jakości badania ultrasonograficznego. W tym celu zakupiony został aparat klasy premium, a badania USG wykonuje specjalista radiolog posiadający wieloletnie doświadczenie.

Wykonujemy szeroki zakres badań ultrasonograficznych dorosłych i dzieci, oferując przy tym krótki czas oczekiwania oraz fachowe i dokładne wykonanie badania. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, starając się w sposób jak najbardziej przystępny, a zarazem kompetentny odpowiedzieć na nurtujące go pytania.

Badanie USG to jedno z podstawowych i najczęściej wykonywanych badań we współczesnej diagnostyce medycznej. Jest ono całkowicie bezinwazyjne i pozwala uwidocznić wiele patologii narządów wewnętrznych – stłuszczenie wątroby, torbiele, naczyniaki oraz guzy. Ultrasonografia z wykorzystaniem opcji Doppler dodatkowo dostarcza informacji na temat przepływu krwi przez badane narządy. Badanie ultrasonograficzne jest podstawową techniką obrazową stosowaną w diagnostyce chorób i patologii narządów jamy brzusznej, tarczycy, sutka i powierzchownych węzłów chłonnych.

Pracownia USG wykonuje następujące badania

Badanie USG

W naszej pracowni specjalizujemy się w badaniach USG narządów jamy brzusznej: wątroby, nerek, trzustki, śledziony, w badaniach USG tarczycy, węzłów chłonnych, piersi, mięśni, stawów oraz tkanek miękkich u osób dorosłych i dzieci. Wykonujemy także badanie ultrasonograficzne jąder, szyi, prostaty i powierzchownych tkanek miękkich.

Co nas wyróżnia

Najwyższej klasy sprzęt we Wrocławiu

Posiadamy nowoczesny aparat do badań USG firmy Supersonic Imagine , który pozwala na bardzo dokładne obrazowanie ultrasonograficzne. Wyposażony jest w dodatkowe opcje Power i Color Doppler, Doppler tkankowy, a także w funkcję elastografii.

Gwarancja profesjonalnie wykonanego badania

Decydując się na badanie USG jamy brzusznej, tętnic szyjnych czy układu wrotnego w naszej pracowni otrzymujecie Państwo gwarancję fachowo i rzetelnie wykonanego badania na najwyższej jakości sprzęcie.

Doświadczenie

Badania wykonuje lekarz specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej lek. Marcin Inglot. Posiada on dużą wiedzę w dziedzinie diagnostyki ultrasonograficznej, codziennie wykonuje kilkanaście badań.

Atrakcyjne ceny

Jasne i przejrzyste ceny badań i konsultacji. Szczegóły w zakładce cennik USG.

Zapraszamy do Centrum Medycznego Port Zdrowia – Wrocław, ul. Marco Polo 41a.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z badań wykonanych w naszej pracowni. Jakość obrazu jest znakomita, co pozwala dostrzec i prawidłowo zinterpretować najdrobniejsze szczegóły.

Badanie USG tarczycy - zdjęcie z aparatu

USG tarczyca – guzek płata lewego

Zdjęcie USG z wykorzystaniem efektu Dopplera

Guzek tarczycy + Doppler

Wrocław - USG jamy brzusznej - zdjęcie prezentujące guz wątroby

USG jamy brzusznej – guz wątroby

Obraz USG naczyń trzewnych

USG jamy brzusznej – naczynia trzewne

USG nerki

USG jamy brzusznej – nerka

Badanie USG śledziony

USG jest dokładną, tanią i szybką metodą obrazowania stawu barkowego. U nas badanie wykonasz szybko i bez kolejki. Rejestracja tel. 882-003-999.

Najczęściej zadawane pytania:

Co to jest USG?

USG jest to badanie obrazowe, które pozwala lekarzowi zobaczyć kształt i wielkość poszczególnych narządów wewnętrznych oraz wykryć patologi i wszelkie odstępstwa w ich funkcjonowaniu oraz wysunąć wnioski diagnostyczne dotyczące charaktery zmian. Badania USG wykorzystuje się również do oceny rozwoju dziecka podczas ciąży. Na podstawie tego badania podejmuje się decyzję o leczeniu, profilaktyce lub odstąpieniu od dotychczasowej terapii. Ultrasonografia przeprowadzana jest zarówno u osób dorosłych jak i dzieci.

Jak wygląda badanie USG?

W ultrasonografii wykorzystuje się fale ultradźwiękowe. Urządzenie wysyła wiązkę fal o wysokiej częstotliwości, a następnie odbiera i składa w jeden obraz odbite od narządów wewnętrznych fale.

Jakim sprzętem dysponuje centrum medyczne Port Zdrowia?

Dysponujemy aparatem do badań USG firmy Supersonic Imagine, który umożliwia dokładne obrazowanie ultrasonograficzne. Dodatkowe opcje aparatu to Power i Color Doppler, Doppler tkankowy oraz funkcja elastografii.

Jako jedna z nielicznych pracowni USG dysponujemy zaawansowaną stacją opisową pozwalającą na cyfrową archiwizację obrazów w formacie DICOM oraz szybkie porównanie z badaniami poprzednimi. Ma to szczególne znaczenie w kontrolowaniu zmian ogniskowych – naczyniaków, torbieli, guzów, a także w monitorowaniu włóknienia wątroby. Jeśli istnieje taka potrzeba, możemy wgrać do komputera opisowego wszystkie Państwa poprzednie badania (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, badania RTG). W trudnych przypadkach może to znacznie ułatwić postawienie prawidłowego rozpoznania. Na życzenie pacjenta obrazy USG możemy nagrać na nośnik USB (pendrive) w postaci kolorowych plików JPEG, obrazy te możemy także wysłać na Państwa adres e-mail.

Jak przygotować się do badania USG?

Większość badań ultrasonograficznych nie wymaga specjalnego przygotowania. Wyjątkiem jest tutaj badanie USG jamy brzusznej. Tutaj należy badanie przeprowadzić na czczo, a dzień wcześniej nie spożywać ciężkostrawnych potraw. W dniu badania – na 2 – 3 godziny przed – należy wypić litr niegazowanej wody.

© Copyright 2020. All Rights Reserved by Lekarz Marcin Inglot Port-Zdrowia.pl