Badania USG Wrocław

Pracownia USG mieści się we Wrocławiu w nowo otwartej przychodni Port Zdrowia Centrum Medyczne przy ul. Marca Polo 41a. Naszym głównym celem jest zapewnienie jak najwyższej jakości badania ultrasonograficznego. W tym celu zakupiony został aparat klasy premium, a badania wykonuje specjalista radiolog posiadający wieloletnie doświadczenie.

Wykonujemy szeroki zakres badań ultrasonograficznych dorosłych i dzieci, oferując przy tym krótki czas oczekiwania oraz fachowe i dokładne wykonanie badania. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, starając się w sposób jak najbardziej przystępny, a zarazem kompetentny odpowiedzieć na nurtujące go pytania.

Badanie USG jest całkowicie bezinwazyjne, pozwala uwidocznić wiele patologii narządów wewnętrznych – stłuszczenie wątroby, torbiele, naczyniaki oraz guzy. Ultrasonografia z wykorzystaniem opcji Doppler dodatkowo dostarcza informacji na temat przepływu krwi przez badane narządy. Badanie USG jest podstawową techniką obrazową stosowaną w diagnostyce chorób i patologii narządów jamy brzusznej, tarczycy, sutka i powierzchownych węzłów chłonnych.

W naszej pracowni USG wykonujemy następujące badania:

Badania USG

W naszej pracowni specjalizujemy się w badaniach USG narządów jamy brzusznej: wątroby, nerek, trzustki, śledziony, w badaniach USG tarczycy, węzłów chłonnych, piersi, mięśni, stawów oraz tkanek miękkich, a także w badaniach USG jąder, szyi, prostaty i powierzchownych tkanek miękkich.

Co nas wyróżnia

Najwyższej klasy sprzęt we Wrocławiu

Posiadamy nowoczesny aparat do badań USG firmy Supersonic Imagine , który pozwala na bardzo dokładne obrazowanie ultrasonograficzne. Wyposażony jest w dodatkowe opcje Power i Color Doppler, Doppler tkankowy, a także w funkcję elastografii.
Jako jedna z nielicznych pracowni USG dysponujemy zaawansowaną stacją opisową pozwalającą na cyfrową archiwizację obrazów w formacie DICOM oraz szybkie porównanie z badaniami poprzednimi. Ma to szczególne znaczenie w kontrolowaniu zmian ogniskowych – naczyniaków, torbieli, guzów, a także w monitorowaniu włóknienia wątroby. Jeśli istnieje taka potrzeba, możemy wgrać do komputera opisowego wszystkie Państwa poprzednie badania (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, badania RTG). W trudnych przypadkach może to znacznie ułatwić postawienie prawidłowego rozpoznania. Na życzenie pacjenta obrazy USG możemy nagrać na nośnik USB (pendrive) w postaci kolorowych plików JPEG, obrazy te możemy także wysłać na Państwa adres e-mail.

Gwarancja profesjonalnie wykonanego badania

Decydując się na badanie USG jamy brzusznej, tętnic szyjnych czy układu wrotnego w naszej pracowni otrzymujecie Państwo gwarancję fachowo i rzetelnie wykonanego badania na najwyższej jakości sprzęcie.

Doświadczenie

Badania wykonuje lekarz specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej:

Posiada on duże wiedzę w dziedzinie diagnostyki ultrasonograficznej, codziennie wykonuje kilkanaście badań. Doświadczenie zdobywał w szpitalu klinicznym we Wrocławiu oraz w szpitalach prywatnych w Wielkiej Brytanii. Czynnie współpracuje z fundacją Ronalda McDonalda badając dzieci w ramach programu “Nie Nowotworom u dzieci”.

Atrakcyjne ceny

Jasne i przejrzyste ceny badań i konsultacji. Szczegóły w zakładce cennik USG.

Zapraszamy do Centrum Medycznego Port Zdrowia – Wrocław, ul. Marco Polo 41a.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z badań wykonanych w naszej pracowni. Jakość obrazu jest znakomita, co pozwala dostrzec i prawidłowo zinterpretować najdrobniejsze szczegóły.

Badanie USG tarczycy - zdjęcie z aparatu

USG tarczyca – guzek płata lewego

Zdjęcie USG z wykorzystaniem efektu Dopplera

Guzek tarczycy + Doppler

Wrocław - USG jamy brzusznej - zdjęcie prezentujące guz wątroby

USG jamy brzusznej – guz wątroby

Obraz USG naczyń trzewnych

USG jamy brzusznej – naczynia trzewne

USG nerki

USG jamy brzusznej – nerka

Badanie USG śledziony

USG jest dokładną, tanią i szybką metodą obrazowania stawu barkowego. U nas badanie wykonasz szybko i bez kolejki. Rejestracja tel. 882-003-999.

© Copyright 2020. All Rights Reserved by Lekarz Marcin Inglot Port-Zdrowia.pl