USG węzłów chłonnych Wrocław

Przebieg badania

Badanie wykonywane jest w pozycji leżącej na plecach, z rękami ułożonymi wzdłuż ciała – węzły chłonne szyjne, lub z rekami wyciągniętymi za głowę – węzły pachowe i pachwinowe. Badanie zawsze obejmuje całą grupę węzłową, po prawej i lewej stronie.

Nazwa badania:
USG węzłów chłonnych
Czas trwania:
około 20 minut
Cena:
150 zł
Dodatkowe informacje:

Badanie nie wymaga przygotowania.

Badanie USG jest podstawową metodą diagnostyczną wykorzystywaną do oceny położonych powierzchownie węzłów chłonnych. USG pozwala bardzo dokładnie ocenić wielkość, kształt oraz morfologię węzłów chłonnych. Opcja color oraz power Doppler pomaga szczegółowo ocenić unaczynienie węzłów, co jest niezwykle istotne w różnicowaniu zmian pochodzenia nowotworowego. USG pozwala wstępnie zróżnicować węzły powięksozne odczynowo od węzłów zmienonych w wyniku procesu rozrostowego. W niektórych przepadkach lekarz wykonujący badanie może zalecić poszerzenie diagnostyki o badanie histopatologiczne – biopsję.

Wskazaniami do wykonania USG węzłów chłonnych jest stwierdzenie obecności bolesnych lub niebolesnych zmian patologicznych w wybranej grupie węzłowej oraz poszukiwanie i monitorowanie zmian rozrostowych w węzłach chłonnych.

Dostępne w badaniu USG są następujące węzłowy chłonne:

  • pachwinowe,
  • pachowe,
  • nad i podobojczykowe,
  • szyjne,
  • podżuchwowe,
  • potyliczne.

Badanie jest bezbolesne i bezinwazyjne, nie wymaga specjalnego przygotowania. Opis zostanie wykonany zaraz po zakończeniu badania.

W naszej pracowni mamy możliwość cyfrowej archiwizacji obrazów celem porównania z kolejnymi badaniami. Możemy także, na życzenie pacjenta, zgrać obrazy na nośnik USB lub wysłać pocztą e-mail. Możliwość cyfrowej archiwizacji ma szczególne znaczenie przy monitorowaniu zmian wielkości, kształtu i unaczynienia węzłów chłonnych.

Zapraszamy do kontaktu / rejestracji

Inne badania USG

Polecane artykuły

3 lipca 2020
Jak wybrać dobrą pracownię USG

Obecnie niemal każda, nawet najmniejsza placówka medyczna dysponuje aparatem USG. Nic więc dziwnego, że dostępność badania rośnie, a czas oczekiwania nie jest juz problemem. Niestety, z jakością samego badania i aparatu bywa bardzo różnie. Wykonywane prywatnie badanie USG można porównać do podróży autobusem lub taksówką. Można powierzyć swoje życie i zdrowie kierowcy starego zdezelowanego busika […]

Czytaj więcej
3 lipca 2020
Elastografia – nowe narzędzie w diagnostyce obrazowej

Elastografia – nowe narzędzie w diagnostyce obrazowej Elastografia jest nowoczesną metodą diagnostyczną wykorzystującą fakt, że w wyniku procesu chorobowego znacząco zmienia się twardość tkanki / narządu. Można powiedzieć, że elastografia jest cyfrowym rozwinięciem badania palpacyjnego, w którym lekarz dotykiem ocenia twardość i spoistość badanego narządu. Pierwsze próby wykorzystania elastografii w diagnostyce obrazowej miały miejsce pod […]

Czytaj więcej

© Copyright 2020. All Rights Reserved by Lekarz Marcin Inglot Port-Zdrowia.pl