Dr hab. n. med. Oktawia Mazanowska, prof. nadzw.

dr hab.n.med. Oktawia Mazanowska Dr hab. n. med. Oktawia Mazanowska, prof. nadzw. Połącz z rejestracją Oceń nas w Google

Po ukończeniu w 1985 r. Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Medyczny) rozpoczęłam pracę w Klinice Nefrologii we Wrocławiu. Posiadam specjalizacje: I i II z chorób wewnętrznych (1988 r., 1992 r.), z nefrologii (2001 r.) i z transplantologii klinicznej (2004 r.). W 1996 roku obroniłam doktorat, a w 2015 r. uzyskałam stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie medycyny – nefrologii. Od 2018 r. jestem zatrudniona na stanowisku profesora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz w Klinice Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

W działalności lekarskiej zajmuję się diagnostyką i leczeniem nadciśnienia tętniczego, pierwotnych i wtórnych glomerulopatii (kłębuszkowych zapaleń nerek), kamicy nerkowej oraz prowadzeniem chorych z niewydolnością nerek, w celu zwolnienia postępu przewlekłej choroby nerek. Ponadto zajmuję się kwalifikacją chorych z niewydolnością nerek do leczenia nerkozastępczego, w tym dializoterapii i przeszczepienia nerki oraz prowadzeniem chorych po przeszczepieniu nerki.

© Copyright 2020. All Rights Reserved by Lekarz Marcin Inglot Port-Zdrowia.pl