dr. hab. Małgorzata Inglot

dr. hab. Małgorzata Inglot Hepatolog - lekarz zajmujący się chorobami wątroby, dróg żółciowych i woreczka żółciowego.

Godziny przyjęć

Dzień tygodnia Godziny przyjęć Godziny rejestracji
Poniedziałek 8:00 - 10:00 8:00 - 20:00
Wtorek nie przyjmuje 8:00 - 20:00
Środa nie przyjmuje 8:00 - 20:00
Czwartek nie przyjmuje 8:00 - 20:00
Piątek 8:00 - 13:00 8:00 - 20:00
Połącz z rejestracją

Dr hab. med. Małgorzata Inglot, prof.nadzw. – lekarz chorób zakaźnych i hepatolog.

Od 1991 roku pracuje w Katedrze i Klinice Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

W działalności klinicznej i naukowo-badawczej zajmuje się profilaktyką, patogenezą i leczeniem wirusowych zapaleń wątroby, patogenezą i leczeniem zakażeń HIV oraz koinfekcji HIV/HCV.

W pracy ambulatoryjnej konsultuje i leczy pacjentów z marskością wątroby, stłuszczeniem wątroby, przewlekłymi zapaleniami wątroby. Diagnozujei leczy takżę inne choroby zakaźne takie jak toksoplazmoza, borelioza, cytomegalia, HIV, opryszczka i inne.

Prowadzi badania kliniczne obejmujące pacjentów z przewlekłymi zapaleniami wątroby B i C, stłuszczeniem wątroby i innymi chorobami wątroby.

W dorobku naukowym posiada ponad sto prac oryginalnych i poglądowych oraz jest współautorką trzydziestu rozdziałów w podręcznikach i monografiach.

Cennik

  • Konsultacje lekarza chorób zakaźnych – 200 zł
  • Konsultacje hepatologiczne – 200 zł

Na Blogu

2 lipca 2020
Borelioza

Borelioza   Borelioza jest odkleszczową chorobą bakteryjną wywoływaną przez krętki z rodzaju Borrelia. Po raz pierwszy opisana została w 1975 roku w USA, gdzie wystąpiło ognisko zachorowań wśród dzieci, uczestników obozu letniego w okolicach Lyme w stanie Connecticut. W Europie zakażenia u ludzi wywołuje najczęściej B.afzelii i B.garinii.   Objawy: W przebiegu boreliozy wyróżnia się okres […]

Czytaj więcej
17 czerwca 2020
Marskość Wątroby – Przyczyny, Objawy, Badanie, Leczenie

Etapy choroby O marskości wątroby Przyczyny choroby Objawy Badanie Leczenie Zapobieganie Marskość wątroby Co to jest i jakie są jej przyczyny? Marskość wątroby jest konsekwencją wielu przewlekłych chorób wątroby. Do najczęstszych jej przyczyny można zaliczyć przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu B i typu C, alkoholowe zapalenie, lub stłuszczenie wątroby. Efektem długotrwałego stanu zapalnego jest spadek […]

Czytaj więcej
29 kwietnia 2020
Podwyższone GGTP – Norma, przyczyny, badania

Co to jest GGTP Funkcja w organizmie Badanie GGTP Norma Podwyższone GGTP – przyczyny Profilaktyka Wysokie GGTP – jak obniżyć? Co to jest GGTP (definicja) GGTP (gamma-glutamylotranspeptydaza) jest enzymem występującym m.in. w obrębie nerek, wątroby, trzustki, jelita czy w gruczole krokowym. Przede wszystkim jest jednym z głównych enzymów wątrobowych odpowiadającym w znacznym stopniu za rozkład […]

Czytaj więcej

© Copyright 2020. All Rights Reserved by Lekarz Marcin Inglot Port-Zdrowia.pl