Elastografia SWE wątroby

Elastografia SWE wątroby jest znakomitym narzędziem diagnostycznym służącym ocenie włóknienia wątroby. W wieli przypadkach zastępuje biopsję.

Przebieg badania

Badanie wykonuje się w pozycji leżącej na plecach z rekami wyciągniętymi za głowę.

Lekarz przykłada głowicę po prawej i lewej stornie jamy brzusznej w przestrzeniach międzyżebrowych. W chwili wydechu wykonuje pomiary twardości wątroby. Jest to zupełnie nie wyczuwalne i bezbolesne dla pacjenta. Jedyny dyskomfort może być związany z niewielkim naciskiem na żebra.

 

Nazwa badania:
Elastografia wątroby
Czas trwania:
około 20 minut
Cena:
300 zł
Dodatkowe informacje:

Do badania elastograficznego wątroby zalecane jest przygotowanie podobne jak do standardowego badania USG jamy brzusznej.

  •  przed badaniem:
    •  3x dziennie Espumisan lub Ulgix
  •  w dzień badania:
    •  na czczo
Zapraszamy do kontaktu / rejestracji

Polecane artykuły

3 lipca 2020
Jak wybrać dobrą pracownię USG

Obecnie niemal każda, nawet najmniejsza placówka medyczna dysponuje aparatem USG. Nic więc dziwnego, że dostępność badania rośnie, a czas oczekiwania nie jest juz problemem. Niestety, z jakością samego badania i aparatu bywa bardzo różnie. Wykonywane prywatnie badanie USG można porównać do podróży autobusem lub taksówką. Można powierzyć swoje życie i zdrowie kierowcy starego zdezelowanego busika […]

Czytaj więcej
3 lipca 2020
Elastografia – nowe narzędzie w diagnostyce obrazowej

Elastografia – nowe narzędzie w diagnostyce obrazowej Elastografia jest nowoczesną metodą diagnostyczną wykorzystującą fakt, że w wyniku procesu chorobowego znacząco zmienia się twardość tkanki / narządu. Można powiedzieć, że elastografia jest cyfrowym rozwinięciem badania palpacyjnego, w którym lekarz dotykiem ocenia twardość i spoistość badanego narządu. Pierwsze próby wykorzystania elastografii w diagnostyce obrazowej miały miejsce pod […]

Czytaj więcej

© Copyright 2020. All Rights Reserved by Lekarz Marcin Inglot Port-Zdrowia.pl