Czym kierować się szukając prywatnego badania USG ?

Obecnie niemal każda, nawet najmniejsza placówka medyczna dysponuje aparatem USG. Nic więc dziwnego, że dostępność badania rośnie, a czas oczekiwania nie jest juz problemem. Niestety, z jakością samego badania i aparatu bywa bardzo różnie.

Wykonywane prywatnie badanie USG można porównać do podróży autobusem lub taksówką. Można powierzyć swoje życie i zdrowie kierowcy starego zdezelowanego busika czy nawet nowiutkiego fiata pandy, a można jechać najwyższej klasy mercedesem lub choćby leciwym jaguarem. Zawsze wybierzmy opcję nr 2. Co do kierowcy…. można jechać z młodzieńcem dorabiającym wieczorami na taksówce, a można jechać z osobą, która całe życie nie robi nic innego tylko kieruje pojazdami. Proponujemy wybierać opcję nr 2. Starajmy się wybierzmy pracownię dysponującą najwyższej jakości aparatem, a nie tanią chińską imitacją. Zawsze wybierzmy lekarza radiologa, który codziennie wykonuje kilkanaście – kilkadziesiąt różnych badań. Unikajmy pracowni, gdzie badania wykonywane są 1-2 razy w tygodniu przez przypadkową osobę po kilku kursach. Nigdy nie kierujmy się najniższą ceną.

Pamiętajmy, że dobry aparat USG kosztuje kilkaset tysięcy złotych, a doświadczony radiolog nie zgodzi się na pracę na kiepskim sprzęcie za marne pieniądze.

4.5/5 - (4 głosy)
Lekarz Marcin Inglot radiolog
Lek. med. Marcin Inglot

Specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej

Specjalista w dziedzinie diagnostyki ultrasonograficznej i elastografii. Jako jeden z pierwszych w Polsce wdrożył kliniczną elastografię SWE. Autor i współautor wielu publikacji naukowych z zakresu swojej specjalizacji. Od lat czynnie wspiera fundację Rolanda McDonalda w ramach ogólnopolskiego programu badań ultrasonograficznych "Nie nowotworom u dzieci".

Więcej o autorze

© Copyright 2020. All Rights Reserved by Lekarz Marcin Inglot Port-Zdrowia.pl